ایران، تهران، میدان اقدیسه ، خیابان اراج ، خیابان 22 بهمن ، بیمارستان نیکان
با ما تماس بگیرید: 09123802850 - 02129121060

سوالات متداول

سوالات عمومی

نه خیر. البته در هفته های اول بعد عمل چون داخل بینی متورم میباشد ممکن است فرم صحبت حالت تودماغی بخود بگیرد که بمرور با کاهش ورم این وضعیت رفع خواهد شد.

 

افراد دیابتی میتوانند عمل رینوپلاستی انجام دهند ولی با یکسری تمهیدات اول اینکه بایستی قبل از عمل با مشاوره متخصص داخلی میزان قند خونشان کنترل باشد. دوم اینکه با توجه به اینکه بیماران۶ الی ۸ ساعت قبل از عمل باید ناشتا باشند این مورد ممکن است موجب افت قند خون شود بنابراین صبح قبل عمل لازم است که این افراد اب قند استفاده کنند. سوم اینکه صبح قبل از عمل نباید انسولین یا قرص استفاده شود چون موجب افت قند خون میشود.

 

یکی دو هفته بعد از عمل بعلت تورم داخل بینی بدنبال عمل و نیز بخاطر وجود ترشحات و خونابه ممکن است گرفتگی نسبی بینی وجود داشته باشد که بتدریج و با برطرف شدن موارد فوق از بین خواهد رفت. گرفتگی بینی در افرادی که زمینه الرژی دارند با توجه به تحریک پذیری بیش از حد مخاط داخل بینی در این افراد طولانی تر خواهد بود. تورم با گذشت زمان کمتر شده و برای کاهش ترشحات نیز بایستی از شستشوی مرتب بینی با سرم شستشو بهره برد.

 

بعد از عمل بینی برای جلوگیری از شل و خیس شدن گچ یا اسپلینت بینی نباید انرا خیس کرد.برای این منظور بایستی موهای خود را از پشت سر بشویید تا صورت و گچ خیس نشوند. یکهفته بعد روزی که برای برداشتن اسپلینت یا گچ به مطب میایید چند ساعت قبل باید دوش گرفته و حتی صورت را خیس کنید تا با شل شدن گچ بینی برداشتنش راحتتر باشد.

 

سوالات عمومی

هزینه جراحی بسته به نوع جراحی مورد نیاز برای بینی های مختلف متفاوت است لذا مبلغ دقیق پس از ویزیت توسط پزشک تعیین می شود.

 

مهترین روش جهت انجام جراحی بینی استفاده از داروهای خاصی است که تحت نظر متخصص بیهوشی به بیمار داده می شود، که ضمن اینکه بیمار حیـن عمـل هیچگونه درد و ناراحتی ندارد بیهـوش کامل هم نیست ولی عوارض نا خواسته بیهوشی هم عمومی بسیار نادراست

 

معمولاً بینی تا سن بلوغ (حدود ۱۶ سالگی) به رشد خود ادامه می­دهد و پس از آن این رشد متوقف می شود لذا انجام جراحی تا قبل از این سن کار عاقلانه­ای نیست ولی این عمل در سنین پیری نیز قابل انجام بوده و در صورتی که بیمار مشکل قلبی یا زمینه­ای دیگر نداشته باشد بسیار موفقیت­آمیز است.

 

بله. با روش open (باز) بینی کاملاً در دسترس قرار گرفته و می­توان با پیوندهای لازم قسمت­های آسیب­دیده را اصلاح و بینی را بازسازی و ظاهر و عملکرد بینی و خصوصاً تنفس را به آن بازگرداند.

 

سوالی دارید بپرسید؟